Szakmai nap

Tisztelt Kollégák! Kedves Érdeklődők!

Meghívjuk Önöket a TES&L Day – Teaching English: Sharing and Learning című szakmai napunkra, melyet a Szabó Magda Magyar-Angol Kéttannyelvű Általános Iskola és a Szabó Magda Szellemi Örökségéért Alapítvány közösen szervez a második kerületi iskolák számára, 2015. november 20-án.

szakmai-nap.jpg

A szakmai nap célja – ahogy arra a rendezvény címében is utalunk – hogy megosszuk egymással, hogyan gondolkozunk a mindennapokban használható angol nyelv oktatásáról:

• A tanórai nyelvoktatás mellett miért fontos az idegen nyelv mindennapos használata?
  • Hogyan motiválhatjuk diákjainkat abban, hogy az idegen nyelvre ne csupán tantárgyként tekintsenek?
  • Milyen iskolai vagy iskolán kívüli tevékenységekkel segíthetjük diákjainkat az idegen nyelv minél hatékonyabb és természetesebb elsajátításában?

Az eseményen közös gondolkodásra, a szakmai tapasztalatok megosztására hívjuk Önöket. Az eseményen nem tudományos előadásokon, hanem nyílt órákon, szaktanáraink és felső tagozatos diákjaink részvételével angol nyelvű kerekasztal beszélgetéseken illetve CLIL témában workshopon vehetnek részt.

Jelentkezéseiket a küldő iskola megnevezésével november 6-ig várjuk a következő email címen: szabomagda.iskola@gmail.com

A kerületi iskolákból intézményenként legfeljebb két kolléga jelentkezését tudjuk elfogadni. Regisztrációs vagy részvételi díj nincs: a rendezvény ingyenes. Iskolánként 2, angol nyelv iránt érdeklődő diák részvételét is örömmel vesszük a szakmai napon, a kerekasztal beszélgetéseken és Jilly Viktor diákokkal tartott eseményzáró workshopján.

Kérdéseikkel keressenek minket az alábbi elérhetőségeken: imihaly.mihaly.istvan@gmail.com vagy bedezoltan@dunaweb.hu

Örömmel várjuk regisztrációjukat!

Erdősné Bach Zsuzsanna igazgató

Mihály István angol munkaközösség vezető