2009 novemberi hírlevél

2009.11.06

T Ö K   J Ó   H Ó N A P !

November 2. (hétfő)

Iskolagyűlés

November 3. (kedd)

Logikai játékdélután

November 6. (péntek)

Szabó Magda verseny – Ki miben tudós Szabó Magdáról?

Iskolánk ad helyet egy irodalmi vetélkedőnek, ami Szabó Magda írónő Abigél című művéhez kapcsolódik. A házigazda szerepét a 6. osztály látja el.

Az irodalmi verseny várhatóan 13:30-17:00-ig tart. Megértésüket előre is köszönjük a tornaterem előtti zsúfoltság miatt, és az íjászat elmaradása miatt!

November 9-13-ig

Tök jó hét!

Kép

Hétfő: Várjuk a különleges, furcsa formájú tököket! Indul a tökverseny(osztályverseny) !

Kedd: Finomságok délutánja. Süssünk együtt sütőtököt!!!

Szerda: Halloween-i költők napja. Várjuk 5-10 soros humoros verseiteket, költeményeiteket!

Csütörtök: Varázsoljunk tökmagból…! Ha van kedved, jelentkezz erre a kreatív játékra!

November 10-11. (kedd-szerda)

Fogadóórák

Jelentkezni a tantermek ajtaján kihelyezett táblázaton, vagy a tanítóknál lehet.

November 13. (péntek)

Péntek 13. - Halloween – Tök jó nap!

Kép

A Halloween-i party 15:00-17:00.

Belépés csak cukorkával, jelmezzel!!!!!!

Játékos vetélkedők rejtvénnyel, sok-sok nevetéssel, jókedvvel, jelmezes felvonulással…!

Iskolánk vendégül látja a híres-nevezetes Gospel Kórust!  Énekeljünk, vigadjunk együtt!  Várunk minden kedves érdeklődő szülőt 17 órától a zsibongóban!

November 14. (szombat) délelőtt

Discovery Saturday – keretében: kirándulás a Planetáriumba!

Téma: Bolygóközi társas utazás     Jelentkezés: Mihály István tanár úrnál.

November 16. (hétfő) 14:00-15:00

Olvasási verseny 2-6. osztályosoknak.

Jelentkezni november 6-ig a zsibongóban kihelyezett jelentkezési lapon lehet.

November 17. (kedd) 16:00

Iskolanyitogató foglalkozás

Téma: Őszanyó levele Hűvös-völgyből

Kép

Várunk minden kedves leendő elsőst és szüleiket!

November 19. (csütörtök)

Szabó Magda Emléknap

Kép Ezen a napon reggel kedves megemlékezést tartunk a kedves írónőről, névadónkról. Ebéd után iskolánk tanulói (1-4. osztály) levonulnak  és koszorút helyeznek Szabó Magda emléktáblájánál a Júlia utcában.

Az 5-6. osztály a Farkasréti temetőben, az írónő sírjánál koszorút helyez elKérjük, ezen a napon meleg ruhában küldjék a gyermekeket iskolába.

November 16-20.

Ezen a héten vár rátok egy izgalmas gyűjtőmunka!

Téma: Amerikai Egyesült Államok

Kép

Hétfőtől várjuk az érdekes és izgalmas tárgyakat, amelyek ennek az országnak jellegzetességeit tükrözik.

Pénteken (20-án): Angol délután – nemzetközi nap játékos felvonulás és kiállítás!

November 21. (szombat) délelőtt

A Discovery Saturday- keretében várunk minden kedves érdeklődő gyermeket a Vam  Design  Centerbe,  akik  érdeklődnek az  EGYIPTOMI KULTÚRA  iránt!

Fedezzük fel együtt a múmiák világát és a fáraók kincseit.

A belépő ára: 2200.-/fő

Jelentkezés: a kihelyezett jelentkezési lapon illetve Kata néninél lehet november 19-éig. (A kiállítás megtekintése minimum 10 fő jelentkezése esetén lehetséges!)

November 27. (péntek) délelőtt

Interaktív zeneóra az 5.  6. osztályosoknak

Helyszín: Talentum Zene- és Táncművészeti Szakképző Iskola (Budapest,  Rottenbiller u. 16-22.)  Bővebb tájékoztatást a tanítóktól kapnak a szülők az előző héten.

November 27. (péntek) 15:00-16:30

Adventi kézműves délután

Kép

Együtt készülünk az ünnepekre, festünk, rajzolunk, alkotunk!  Téli és ünnepi hangulatot varázsolunk az iskolába.

November 28. (szombat) délelőtt

Discovery Saturday: Kirándulás a Pál-völgyi cseppkőbarlangban, Magyarország legszebb cseppkőbarlangjában.

Kép

Túravezetéssel egybekötött rendkívüli barlangász-programon vehetnek részt a gyerekek.  Belépő: 750.-/fő    Jelentkezni a kihelyezett jelentkezési lapon, illetve Edina néninél lehet november 20-áig.

November havi project-témáink a következők:

1. o.: Mesék világa

2. o.: Mit tudunk meg tappancsos kedvenceinkről – a kutyákról…?

3. o.: Fáraók kincsei

4. o.: Kígyók nyomában

5. o.: A világ hét csodája – Szemirámisz függőkertje

6. o.: Liverpool – mit tudunk a vidéki nagyvárosról, a popzene őshazájáról?

Köszönjük, ha ötletükkel, gyűjtőmunkájukkal segítik a kis felfedezőket!