2012 novemberi hírlevél

2012.11.05

November 5. (hétfő)

Az őszi szünet utáni első tanítási nap.

November 9. (péntek)

Házi matematika verseny

matema.jpg

November 10. (szombat)

Munkanap – tanítási nap

Pénteki órarend szerint lesznek az órák megtartva 14 óráig, utána ügyelet lesz 16 óráig.

Igényüket előre jelezzék a titkárságon vagy az osztályfőnöknél november 8-ig! Ezen a napon délelőtt a 2. osztályosok színházba, 4. osztályosok moziba mennek első óra után. Ebédre visszaérnek.

diakok-01.jpg

November 12. (hétfő)

Vers- és prózamondó verseny

November 14. (szerda) délelőtt

Kerületi vers- és prózamondó verseny a Marczibányi Téri Művelődési Központban. A házi verseny után a szaktanárok külön értesítik a résztvevőket.

A gyereketek ünneplő ruhában jöjjenek, Kísérők: Maksa Katalin és Farkas Evelin tanárnők

November 15. (csütörtök)

Testvérosztályok napja

A programokat az osztályfőnökök szervezik, kérjük, hogy a gyerekek egy kis csemegével vendégeljék meg egymást (1 db üdítő vagy süti).

Ezen a délelőttön a 3-4. osztályosok rendkívüli énekóra keretében színházba mennek.

November 19. (hétfő) délután

Szabó Magda Nap

Névadónk 5 éve hunyt el, rá emlékezünk ezen a napon.

Ünnepségünk 10 órakor kezdődik, melynek második felében elsőseinket avatják fel vendégeink, az írónő személyes ismerősei (Dr Urbanek Krisztina, Prof. Dr. Kabdebó Lóránt, Dr. Szurmainé Silkó Mária).

Ezen a napon mindenki ünneplő ruhában jöjjön iskolába, 9 órára!

Műsor:

10:00   Képek Szabó Magda életéből (diavetítés,

zenehallgatás)

Vetítés után iskolánk képviselői koszorúzni

mennek a Farkasréti temetőbe valamint  a Júlia utcába.

10:15   Beszélgetés meghívott vendégekkel

Szabó Magdáról

10:50   Elsőseink ünnepélyes avatása, melyre szeretettel várjuk az első osztályosok szüleit is.

14 órától a délután a megszokott rendben folytatódik, nem maradnak el szakkörök.

szm-2012-plakat.jpg

Iskolánk ebben a tanévben szervezője egy kimagasló irodalmi rendezvénynek a Szabó Magda Szellemi Örökségéért Alapítvány által meghirdetett kerületi verseny keretében, idén angol nyelven.

Várjuk kerületünk irodalom iránt érdeklődő, tehetséges diákjait!

November 20. (kedd) 16:00

Iskolanyitogató foglalkozás

micimacko-es-a-mezesbodon.jpg

Micimackó és a mézesbödön

Várunk minden leendő elsős gyermeket és szüleit!

November 21. (szerda) 17:00-tól

Virtuális irodalmi séta Budapesten című programon vesznek részt a címmel foglalkozáson a 7-8. osztályosok Nemzeti Múzeumban

Részletek a faliújságon

November 22. (csütörtök)

Kerületi angol verseny

angol-2.jpg

Iskolánk ebben a tanévben is szervezője egy kimagasló irodalmi rendezvénynek a
Szabó Magda Szellemi Örökségéért Alapítvány által meghirdetett kerületi angol nyelvű verseny. Várjuk kerületünk irodalom iránt érdeklődő, angolul szépen beszélő, tehetséges diákjait!

Ezen a napon az osztályoknak egyéni órarend szerint lesz órájuk.

1-2. o.: az első két óra után a Közlekedési Múzeumba mennek, ahol múzeumi foglalkozáson vesznek részt a gyerekek. 13:30-ra a gyerekekért lehet menni a múzeum elé, illetve 14:30-ra a Millenáris Park játszóterére.

3-4. o.: az első két óra után a Hadtörténeti Múzeumba mennek, ahol múzeumi foglalkozáson vesznek részt a gyerekek. 14:30-ra lehet a gyerekekért menni a Millenáris Park játszóterére.

Ezen a napon az alsósok hideg ételt kapnak ebédre. Kérjük, hogy az osztályfőnöknek jelezzék, ha nem tudják a gyermeküket 14:30-kor elvinni!

5-6. o.: az első három óra után könyvtári foglalkozáson vesznek részt. Kérjük, hogy mindenki hozzon magával 2 db BKV vonaljegyet, vagy bérletet!

7-8. o.: az iskolában maradnak, az első négy óra után segítenek a verseny lebonyolításában.

A felsősük meleg ebédet kapnak.

Azok részére, akik az osztályprogramok után nem mennek haza, az óvoda területén biztosítunk ügyeletet 17 óráig. Igényüket kérjük, előre jelezzék az osztályfőnököknek!

November 26. (hétfő)

Egyiptomi játszóházba mennek az 5. osztályosok 9-12 óráig.

Ebédre visszaérnek, a délután a megszokott rendben folytatódik.

November 26-30.

Kézműves hét

advent1.jpg

Adventi készülődés

November 26-30.

Fogadóórák

Jelentkezni a bejáratnál kihelyezett jelentkezési lapon lehet

November 27. (kedd) 19:00-21:30

Keksz és tea – Kortárs irodalmi est a 7-8. osztályosok részére

Jelentkezni Maksa Katalin tanárnőnél lehet.

November 29. (csütörtök)

Kerületi történelem verseny az 5-6. osztályosok részére.

Felkészítő tanár Priszlinger Zoltán

December 1. (szombat)

Tanítás nélküli munkanap

Ezen a napon nevelési értekezletet tarunk.

Ügyeletet biztosítunk előzetes jelentkezés alapján 9-16 óráig.

Ebédet erre a napra nem tudunk biztosítani.