2012 szeptemberi hírlevél

2012.08.29

Szeretettel köszöntjük Önöket a tanév küszöbén, és szeretnénk rövid tájékoztatást adni az évnyitóról.

szeptemberi-evnyito1.jpg

Szeptember 3-án, hétfőn  9.45-kor gyülekezünk az osztálytermekben.

Az osztálytanítók, tanárok szeretettel várják a gyerekeket.

Az ünnepélyes tanévnyitó 10.00-kor kezdődik.

Kérjük, hogy mindenki ünneplő ruhában jelenjen meg ezen a napon az iskolába. Sötét nadrág/szoknya, fehér ing/blúz, iskolai nyakkendő.

A nyakkendőt az elsősök hagyományainkhoz híven a Szabó Magda Emléknapon kapják majd meg.  A tanulóink az évnyító ünnepseg után vehetik át a tankönyv és füzetcsomagokat is, melyek áráról és a fizetési határidőről külön levélben tájékoztatjuk Önöket.

Alsó tagozaton csak az alábbi eszközöket kell külön megvásárolni a családoknak:
- tolltartó, írószerek
- iskolatáska
- judo felszerelés - fiúknak
- torna dressz- a kislányoknak
Minden egyéb eszközt (rajz, technika...) a tanítók vásárolnak meg az alsós osztályok számára.

A felső tagozatosok a csak a tankönyv és a füzetcsomagot vehetik át az iskolában. A többi iskolai felszerelést mindenki magának vásárolja meg, melyekről a szülői értekezleten kapnak pontos tájékoztatást.

A szülői értekezleteinket az alábbi időpontokban tartjuk:
1. osztály: 09.03. (hétfő), 14:00
2. osztály: 09.03., 16:00
3. osztály: 09.03., 16:00
4. osztály: 09. 04. (kedd), 16:00
5. osztály: 09. 04.,  16:00
6. osztály: 09.05. (szerda), 16:00
7. osztály: 09. 05., 16:00
8. osztály: 09. 03. (hétfő), 16:00

Emellett felhívjuk a kedves Szülők figyelmét, hogy aki még nem rendezte a szeptember havi alapítványi támogatást, az szeptember 10-ig szíveskedjen azt befizetni a titkárságon!

• Az első napon csak ebédet és uzsonnát kapnak, a hét többi napján napi háromszori étkezést biztosít az iskola.
  • Az elsősös szülőknek az első héten ebéd után haza lehet vinni gyermekeiket, hogy könnyebben ráhangolódjanak az iskolai életre.
  • A többi évfolyamon a megszokott napirend szerint, 16 óráig tart a tanítás.
  • Természetesen, az iskola minden diákja számára ügyeletet biztosít, már az első naptól, 17 óráig.

• Szeptember 4-én (kedden) már ideiglenes órarend szerint tanulnak diákjaink, ezért kérjük, erre a napra már a testnevelés felszerelést is hozzák magukkal a gyerekek!

• A végleges órarendet szeptember 2. (10-e után) hetében kapják meg a tanulók.

• Az órarendi keretbe foglalt tehetséggondozó órák (dráma, néptánc, judo, művészi torna) szeptember 2. hetétől indulnak.

• A szakkörök októbertől indulnak (kivéve kreatív szakkör - Sára nénivel és foci szakkör - Laci bácsival), erről pontos tájékoztatást szeptember 2. hetében kapnak a szülők.

Mindenkit szeretettel várunk a tanév első napján!

Erdei iskola (alsó tagozat):

1. csoport                           2012. szeptember 24-26.

2. csoport                           2012. szeptember 26-28.

3. csoport                           2012. október 1-3.