Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 

2015 OKTÓBER

2015.10.01

Október 1. (csütörtök) – alsós-felsős program

 

zene01.jpg

A zene világnapja: iskolagyűlés keretében.

 

Október 5. (hétfő) – alsós-felsős program

Szabó Magda Születésnapja – 8:45-kor rövid megemlékezés lesz a zsibongóban.

szabo_magda.jpg

 

gyermekek fehér ingben és iskolai nyakkendőben jöjjenek iskolába és mindenki hozzon egy szál virágot. A DÖK képviselők Priszlinger Zoltán tanár úr vezetésével a virágokat kiviszik a temetőbe az írónő sírjához.

 

Október 6. (kedd) – alsós-felsős program

Ajtódekorációt készítenek az osztályok az aradi vértanúk emlékére.

aradi-vertanuk-3.jpg

A DÖK képviselők Kis Barbara tanárnő vezetésével értékelik az alkotásokat.

 

Október 6. (kedd) 16:00 – alsós-felsős program
Szabó Magda Emlékest

szabo-magda-emlekest.jpg

A Marczibányi Téri Művelődési Központban Bede Zoltán tanár úr szervezésében a 6. osztályosok műsort adnak elő. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

 

Október 7-9. (szerda-péntek) alsós-felsős program

Fashion Days 

fashion-days.jpg

az angol órákon ezzel a témával foglalkoznak a gyerekek.

 

Október 9. (péntek) alsós-felsős program

Fashion Days bemutató: délelőtt a 3. szünetben a „beszavazott” ruhák felvonultatása a tornateremben.

 

Október 12. (hétfő) – alsós program

Helyesíró verseny – 2-4. osztályosok számára

 

helyesiras.jpg

 

 

Október 12. (hétfő) – felsős program

Simonyi Zsigmond iskolai helyesírási verseny

II. forduló (5-8. osztály)

 

 

Október 12-16. (hétfő-péntek) – alsós-felsős program

Szivárványharcos környezetvédelmi program: nyers zöldség- és gyümölcsfogyasztás és komposztálás hete

 

 

Október 14. (szerda) – felsős program

Filmnézés-filmelemzés:

abel1.jpg

Ábel a rengetegben (6. osztály)

 

 

Október 15. (csütörtök) – felsős program

Históriai vetélkedő

 

historias.jpg

 

Október 16. (péntek) – alsós-felsős program

Bolyai matematika verseny: 14:30-kor az Áldás utcai Általános Iskolában

matek-verseny1.jpg

A versenyzőkkel (3. 5. 6. osztály) közösen megyünk az iskolába. A gyerekekért 15:30-ra lehet jönni az Áldás utcába vagy 16:00-ra az iskolánkba.

 

 

Október 19. (hétfő) – felsős program

1956-os emlékhelyek a VIII. és a IX. kerületben – történelmi séta a 8. osztályosoknak

 

Október 19-21. (hétfő-szerda) alsós-felsős program

Colombus napok – az angol órákon a Santa Maria hajóval bejárjuk Colombus felfedező útját, megismerjük Colombus életét.

 

Október 20. (kedd) – alsós-felsős program

Csodatükör mese- és novella író verseny alkotásainak leadása (A tavalyi fotók a képre kattintva tekinthetők meg.)

csodatukor.jpg

 

 

16:00-tól Iskolanyitogató foglalkozás – várjuk a leendő elsősöket!

iskolanyit.jpg

 

Október 22. (csütörtök)

Iskolai ünnepély október 23-a tiszteletére

oktober-23.jpg
gyermekek fehér ingben és iskolai nyakkendőben jöjjenek iskolába.

 

Október 26-30. (hétfő-péntek)

Őszi szünet : ) – Jó pihenést kívánunk!

oszi-szunet.jpg
A szünet utáni első tanítási nap: november 2. (hétfő)

 

Sok mosolyt és jókedvet kívánunk az őszi hónapokra ! J