Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 

2017 MÁJUSI HÍRLEVÉL

2017.05.05

Május 4. (csütörtök) felsős program

5. osztály

konyvtari.jpg

Könyvtári foglalkozás a FSZEK Török utcai fiókkönyvtárban

Kísér: Maksa Katalin, Fási Tímea Tekla

 

Május 8-12. (hétfő-péntek) alsós-felsős program

Anyák napi köszöntések:

anyak-napi-koszontesek.jpg

 

  • Május 9. kedd 8:30 2. osztály bemutató óra magyarból
  • Május 10. szerda 16 óra 3. osztály
  • Május 11. csütörtök 16 óra 4. osztály
  • Május 12. péntek 8:30 1. osztály

 

Május 8-12. (hétfő-péntek) felsős program

Projekt hét

Téma: „Sokkszínűség”

sokszinuseg.jpg

A gyerekek a választott csoportokban dolgoznak, egyéni és közös feladatokat készítenek.

Május 9. kedden nincsenek órarend szerinti órák, csak csoportmunkák.

Május 11. csütörtökön az 1-4.óra órarend szerint, 5-7.óráig csoportmunkák.

Május 12. péntek projektbemutatók a tornateremben.

 

Május 9. (kedd)

Leendő első osztályos szülői értekezlet délután

szuloi-ertekezlet.jpg

 

5. osztály

Nemzeti Színház: János Vitéz

Kísér: Maksa Katalin, Fási Tímea Tekla

janos-vitez.png

 

Május11.(csütörtök) felsős program

Az Örkény Színház előadása a Városmajori Szabadtéri Színpadon: Tartuffe

Kísér: Maksa Katalin

tartuffe.jpg

Fogászat

Május 12. (péntek) 3. osztály 8:30; 4. osztály 9:30,

május 16. (kedd) 5. osztály 8:30; 6. osztály 9:30,

május 18 (csütörtök) 1. osztály 8:30; 2. osztály 9:30,

május 23 (kedd) 7. osztály 8:30; 8. osztály 9:30 indulással.

fogaszat.jpg

A fogászathoz szükséges nyomtatványt hamarosan küldjük!

 

Május 16-19. (kedd-péntek) felsős program

Osztálykirándulás

8. osztály: Prága

praga1.jpg

Május 17-19 .(szerda-péntek) felsős program

Osztálykirándulások

5. osztály: Mátra

6. osztály: Debrecen

7. osztály: Tiszafüred - Tisza -tó

 

Május 19. (péntek) alsós program

2-3-4.osztályok történelmi kirándulásra mennek Székesfehérvárra.  Utazás: külön busszal

szekesfehervar.jpg

A részletekről az osztályfőnökök később küldenek tájékoztatást.

 

Május 22. (hétfő) felsős program

Kritérium vizsga- 6. osztály- Magyar irodalom és angol nyelv. Ezen a napon a 6. osztályosoknak nincs tanítás.

kriterium.jpg

A vizsga 8:30 kezdődik és kb. 14 óráig tart.

Megjelenés: ünneplő ruhában, iskolai nyakkendőben.

 

Május 23.(kedd) alsós program

4. osztály - Szülői értekezlet - 16 óra

Téma: Felső tagozatosok leszünk!

szuloi-ertekezelet-szm-iskola-piros.jpg

Május 24.(szerda) felsős program

Kompetencia mérés - 6. és 8. osztály

Ezen a napon ennek a két osztálynak nincs tanítás.

kompetencia-meres.jpg

 

Május 25. (csütörtök) felsős program

Históriai vetélkedő döntő

historiasvetel.jpg

Május 25. (csütörtök) felsős program

Irodalmi séta a budai Várban és az Országos Széchényi Könyvtárban – 6. osztály

Kísér: Maksa Katalin

orszagos-szechenyi-konyvtar.jpg

 

Május 26. (péntek) felsős program

Filmnézés, filmelemzés – 8. osztály

Zeffirelli: Rómeó és Júlia

romeo-es-julia.jpg

Május 29.(hétfő) felsős program

Kritérium vizsga- 7. osztály- Magyar nyelvtan és természettudomány angolul

A vizsga 8:30 kezdődik és kb. 14 óráig tart.

Megjelenés: ünneplő ruhában, iskolai nyakkendőben.

kriterium.jpg

 

Filmnézés, filmelemzés

  • Fábri Zoltán: A Pál utcai fiúk - 5. osztály
  • Várkonyi Zoltán: A kőszívű ember fiai - 7. osztály

 

Május 30.(kedd) felsős program

 - 6. osztály Filmnézés, filmelemzés: Várkonyi Zoltán:Egri csillagok     

 - 7. osztály természettudomány, magyar vizsga

 - 8. osztály Kolibri Pince: Klamm háborúja

Kísér: Maksa Katalin, Keszthelyiné Szmolen Judit

 

Május 31. (szerda) felsős program

Angol célnyelvi mérés – 6. és 8. osztály

angol5.jpg

Ezen a napon ennek a két osztálynak nincs tanítás.