Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 

2017 OKTÓBER

2017.10.01

Szeptember 29. - október 4. felsős program

Írországi tanulmányút

Városlátogatás Dublin, Belfast, kirándulás a Moher- sziklákhoz, találkozás a Belfasti egyetem tavaly nálunk járt hallgatóival.

moher-szikla-irorszag.jpg

Résztvevők: 7.osztályos diákok

Október 2. (hétfő) alsós - felsős program

Csodatükör mese és novellaíró verseny – a mesék, novellák leadási határideje

csodatukor.jpg

Zene világnapja

zene01.jpg

Október 3. (kedd) alsós- felsős program

Részvétel a Magyar Emlékekért a Világban Egyesület programján a Budai Várban (Mátyás templom plébániáján). Az ünnepséget megnyitják a 3. osztályosok a Bárány Boldizsár című előadással.

Kísérő tanár: Szomódi Zsuzsanna, Kocsis Enikő

Iskolánkat bemutatja és képviseli: Maksa Katalin tanárnő és Töller Kármen diák. A résztvevőket külön busz viszi az iskolától a helyszínre és vissza az iskolához.

 

Október 5. (csütörtök) alsós - felsős program - Szabó Magda 100 éves

Reggeli köszöntő az iskolarádióban

szabo_magda100-eves.jpg

A DÖK vezetői Mr.Z.-vel koszorúzni mennek a Farkasréti temetőbe.

 

Kortárs Irodalmi délután

Téma: Lázár Ervin A Hétfejű Tündér című műve

lazar-ervin-7.jpg

Testvérosztály programok

 

Október 5. (csütörtök) felsős program - 7-8. osztály

Irodalmi körös jutalomprogram a Toldy Gimnáziumba

toldy-ferenc-gimnazium.jpg

Feledy Botond politológus előadása:

Magyarország és Európa,

Magyarország és a Világ

Kísérő tanár: Maksa Katalin

 

Október 6. (péntek) alsós - felsős program

Megemlékezés az Aradi vértanúkról – 4. osztály rádiós műsora 2. órában

aradi-vertanuk.jpg

Kérjük ezen a napon a gyermekek fehér ingbe jöjjenek az iskolába.

 

Október 9. (hétfő) alsós program

Helyesíró verseny 3-4.osztály

helyesiras.jpg

(eredményhirdetése délelőtt)

 

 

Október 11. (szerda) felsős program

Vígszínház: A Pál utcai fiúk – 5. osztály

a-pal-utcai-fiuk-original.jpg

Kísérő tanár: Keszthelyiné Szmolen Judit, Maksa Katalin

 

Október 12. (csütörtök) felsős program

Históriai vetélkedések I. forduló

Budapest anno 1900

parlament-1900.jpg

Téma: Parlament (Polihisztorok csapat)

Vajdahunyadvár épületegyüttes (Mesterhármas csapat)

vajdahunyad-vara-1900.jpg

Bővebb tájékoztatás levélben.

 

Október 13. (péntek) alsós - felsős program

Bolyai matek csapatverseny – Törökvész utcai Általános Iskola

bolyai-matematika-verseny.jpg

Felkészítő és kísérő tanárok: Reményi Gizella, Szomódi Zsuzsanna

Bővebb tájékoztatás levélben.

 

Október 16. (hétfő) alsós - felsős program

A 7. osztályos diákok beszámolója az írországi tanulmányútjáról az iskolagyűlésen.

dublin.jpg

 

Október 16-20.(hétfő-péntek)alsós – felsős program

Szivárványharcos hét

Fák örökbefogadásának hete

 

Október 18. (szerda) alsós- felsős program

Sport délután – focikupa

focikupa.jpg

Osztályfényképezések - testvér portré készítése

 

Október 19-25. (csütörtök- szerda) alsós-felsős program

Egyéni portré fotók készítése

 

Október 19. (csütörtök) alsós, felsős program

Megemlékezés október 23.-ról

A műsort készíti és előadja a 8. osztály

oktober-23...jpg

1956-os emlékhelyek a VIII. és IX. kerületben- 6. osztály

Kísér tanárok: Maksa Katalin, Fási Tímea Tekla

Bővebb tájékoztatás levélben.

 

Október 20.(péntek)

Tanítás nélküli munkanap- pedagógusoknak szakmai nap

 

Október 24. (kedd) alsós program

Szabó Magda: Tündér Lala (drámapedagógiai foglalkozás)

1 óra 3. osztály

2. óra 4. osztály

Tartják: a Petőfi Irodalmi Múzeum-drámapedagógusai

szm-tl.jpg

16 óra Iskolanyitogató foglalkozás

Szeretettel várjuk az érdeklődő szülőket és gyerekeket!

 

Október 25. (szerda) felsős program

Csodatükör - díjkiosztó gála

Nyitóelőadás: Navratil Andrea népdalénekes előadása koboz kísérettel

 

Október 26.(csütörtök) alsós program

Színház 3-4.o – Hatszín színház

15 óra indulás külön busszal

18:00-18:15 visszaérkezés az iskolához.

 

 

Október 27.(péntek) alsós - felsős program

Szabó Magda 100 éves

Látogatás a Petőfi Irodalmi Múzeumba

szabo-magda-nap.jpg

3. osztály

9 óra indulás (kísérő tanárok: Szomódi Zsuzsa, Kocsis Enikő)

4. osztály

10 óra indulás (kísérő tanárok: Bodri Katalin, Krémer Susan)

5. osztály

13 óra indulás (kísérő tanárok: Keszthelyiné Szmolen Judit, Reményi Gizella)

 

Halloween alsós- felsős program - Tök jó nap

Alsós Halloween Party : 14:00-16:00

halloween-trick-or-treat-times.jpg

Angolos „trick or treating”

Felsős Halloween Party – 16:30-18:30

 

Őszi szünet október 28. - november 5.

oszi-szunet1.jpg

Első tanítási nap: november 6. hétfő