Neszmélyi erdei iskola

Szállás a fedélzeten

neszmelyi-erdei-isk-hajo01.jpg

A Neszmély a Duna egyik csendes mellékágában horgonyzó gőzhajó, amely 1957-ben épült Óbudán, az utolsó gyártott gőzösök egyikeként. 2010-ben teljes felújításon esett át. Jelenleg a fedélzeten eredeti állapotukban megmaradt matrózkabinjai várják a gyerekeket, ahol igazi matrózokká válhatnak.

neszmelyi-erdei-isk-hajoszallas.jpg

Neszmély és környéke számos különböző látnivalót kínál. A környék festői tája egész napos kirándulási lehetőséget biztosít az iskolai csoportoknak. Emellett a környékben található a műemlékekben, történelmi emlékhelyekben gazdag Esztergom, a Komáromban található Monostori Erőd, valamint Tata, az élő vizek városa.

neszmelyi-erdei-hajos-tura.jpg

Az erdei iskolai programok során a gyerekek a vízi és falusi életmóddal ismerkedhetnek meg közelebbről, és összebarátkozhatnak a természeti környezet sajátos élővilágával. Vérbeli matrózokként, szakavatott hajósok segítségével tanulhatják meg, hogyan működik egy valódi gőzgép, és részesei lehetnek a fedélzet mindennapjainak.