2017-18 tanév

Szabó Magda Drámafesztivál

A Szabó Magda Szellemi Örökségéért Alapítvány és iskolánk szervezésében 2017. november 23-án fővárosi dráma fesztivált tartottunk általános iskolások számára  a  Marczibányi Téri Művelődési Központban. Az eseményen közel 100 gyerek lépett színpadra, akik az írónő ifjúsági műveiből adtak elő jeleneteket. Az eseményt Bíró Zsolt a II. kerületi Önkormányzat Kulturális Bizottságának elnöke nyitotta meg. A zsűri elnöke Piros Ildikó Kossuth-  és Jászai Mari díjas színésznő volt, zsűri tagjai pedig Szalai Ádám a Kerekasztal Művészeti Társulat színésze és Erdősné Bach Zsuzsanna, iskolánk igazgatónője.

szabomagdaiskola.jpg

On the 23rd of November a Budapest-wide drama festival was organised for primary school students by Szabó Magda Intellectual Heritage Foundation in cooperation with our school. Nearly 100 children participated at the event performing scenes from Magda Szabó's pieces of youth literature. The event was opened by Zsolt Bíró, Chairman of the 2nd District Municipality's Cultural Committee. The head of the judging panel was Kossuth and Jászai Mari Award winner actress Ildikó Piros and the judges were actor Ádám Szalai of Kerekasztal Műveszeti Társulat with our Head Teacher Mrs Zsuzsanna Bach Erdős.

Nyertesek/winners:
Megosztott/shared  I. díj:
Dr Török Béla Általános Iskola and
Szabó Magda Magyar-Angol Kéttannyelvű Általános Iskola

Megosztott/shared II. díj:
Laborc Általános Iskola and
Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Gimnázium

III. díj:
Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola

Zsűrielnök különdíja/Special award, head of judging panel: Németvölgyi Általános Iskola negyedikeseinek csoportja

A rendező alapítvány kuratóriumának különdíja/Special award, board of the organizing foundation:
Benedek Elek EGYMI .