10TH NATIONAL ENGLISH DRAMA FESTIVAL IN VESZPRÉM

2018.04.07

Április 6-án vettünk részt a 10th National English Drama Festival-on Veszprémben, melyet az American Corner Hungary és az ELTE Angol Alkalmazott Nyelvészeti Tanszék közösen rendezett. A fesztivál célja az angol nyelvű színjátszás népszerűsítése az általános iskolás, gimnáziumi és egyetemista korosztály körében.

Az iskolát két csapat képviselte: Fiona and Friends (5. osztály) társulata a Shrekking Away és J&R's (8. osztály) társulata a J&R című darabokat adták elő. A szakértőkból - színházi rendezők, drámapedagógusok, egyetemi okatók - álló zsüri dicsérte a szereplők kimagasló (a nyolcadikosok esetében anyanyelvi szintű) angolnyelv-tudását, a színpadi jelenlétet, a felszabadult játékot és a szövegkönyveket. A J&R-ban Mike-ot (azaz Mercutiot) alakító Bellák Andrást az értékelő szakember külön rap-játékra hívta a közönséggel.

veszprem1.jpg

Nagy élmény volt, jövőre is megyünk!

Forrás: